Sot në një ditë të rëndësishme për besimtarët e krishterë, por me një mesazh të madh për të gjithë, atë të jetës së vërtetë, shumë personazhe të njohur kanë bërë urimet e tyre.

Disa prej tyre nuk kanë ngurruar të ndajnë copëza nga tradita e kësaj feste dhe të tregojnë sesi i kanë zbukuruar vezët. Ja disa prej fotove të tyre.

“Gëzuar Pashkët - le të përpiqemi të gjithë të jemi bekim për familjet, qytetin e vendin tonë!” shkruan Erion Veliaj i cili më pas ka shërbyer në një mensë sociale.

 

Renato Mekolli ka uruar Pashket nga restoranti Umami ku ka qene duke punuar dhe festuar sot

 

Sepse Pashket, duhen kaluar bashke, thote Juli duke uruar Gezuar Pashket!

 

Jozefina Topalli i ka kaluar me familjen, te dy femijet kane qene ne tryeze edhe pse shohim vetem vajzen
Ela Tase uron Pashket per te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen

 

 
 
 

Buona Pasqua 🙏🏻 🐣 #vatican

A post shared by Klaudia Pepa (@klaudiapepa) on

Sonila Meco me familjen ne Malin e Rahut. "Pashka jone ne nje copez Parajse"
 

Gezuar Pashket! Krishti u ngjall...

A post shared by Fjodora Fjora (@fjodoraf) on

  

 

Gezuar pashket ! Krishti u ngjall ! Kalofshi nje te djelë të bukur me shumë buzëqeshje !

A post shared by Rovena Dilo (@rovenadilo) on