Dje, u fol gjatë për disa kunja që modelja Morena Taraku hodhi publikisht për një ish-mikeshën, duke e quajtur miqësinë e tyre të rreme. Mediat fillimisht menduan mos bëhej fjalë për Zaimina Vasjarin, por shumë shpejt vajzat lëshuan mesazhe harmonie mes tyre duke e larguar këtë dyshim.

Sot, prive.al ka botuar një shkrim ku pretendon që ka zbuluar për kë ishin kunjat e Tarakut. Ajo shkruan që bëhet fjalë për ish-mikeshën e afërt të Morenës, modelen Laureta Gashi.

Sipas prive.al të dyja vajzat kanë fshirë të gjitha fotot dhe videot së bashku.