Viti 2016 nuk ishte njё vit i mirё pёr tё gjithё. Kanё ndodhur aq shumё gjёra gjatё tij, saqё nuk di nga t’ia fillosh. Pёrveç lajmeve tё kёqija pёr ndarjen nga jeta tё disa prej emrave mё tё njohur tё muzikёs, me mё tё fundit George Michael dhe Carrie Fisher, kishte edhe shumё ndarje qё gjithashtu shkaktuan keqardhjen e publikut. Me pak fjalё 2016-a mund tё karakterizohet lehtёsisht si njё nga vitet mё tё kёqija.

Mё poshtё do tё shikoni 30 ndarjet e bujshme tё vitit, si dhe ato 5 qё vёrtet na shokuan. Sigurisht qё numёr 1 nё kёtё listё ёshtё ndarja e Brangelina. Njё ndarje qё vёrtet na befasoi dhe qё ka interes edhe nё ditёt e sotme. Lajmin e ndarje e trasmetoi TMZ nё 16 shtator, kur shkroi se Angelina Jolie dorёzoi kёrkesёn pёr divorc, duke kёrkuar vetёm kujdestarinё e fёmijёve.

Angelina Jolie-Brad Pitt

Njё gjё e ngjashme ndodhi edhe midis Johnny Depp dhe Amber Heard, e cila e akuzoi bashkёshortin e saj pёr dhunё familjare.

Johnny Depp -Amber Heard

Pёr Taylor Swift me siguri ky do tё jetё viti mё i keq qё ajo po lё pas, pasi kishte rezervuar pёr tё jo njё, por dy ndarje, fillimisht nga Calvin Harris pas 15 muajsh lidhje e mё pas nga Tom Hiddleston, pas 3 muajsh lidhje.

Taylor Swift-Calvin Harris

Nё kёtё listё bёn pjesё edhe fejesa e kёngёtares Mariah Carey me James Packer qё nuk kishte rrugёdalje si dhe divorci i aktores Drew Barrymore nga Will Kopelman.

Mariah Carey-James Packer

Will Kopelman-Drew Barrymore

Mё poshtё do tё gjeni 30 çifte tё tjera tё showbiz-it ndёrkombёtar qё viti 2017-ё nuk do i gjejё bashkё.

The Weeknd-Bella Hadid

Jennifer Lopez-Casper Smart

Taylor Kinney-Lady Gaga

Adriana Lima-Joe Thomas

Ariana Grande-Ricky Alvarez

Taylor Swift-Tom Hiddleston

Brooklyn Beckham-Cloe Grace Moretz

Bella Thorne-Gregg Sulkin

Demi Lovato-Wilmer Valderrama

Dakota Fanning-Jamie Strachan

Gerrard Butler-Morgan Brown

Hilary Duff-Jason Walsh

Henry Cavill-Tara King

Justin Bieber-Sofia Richie

Dianne Kruger-Joshua Jackson

James McAvoy-Anne Marie Duff

Iggy Azalea-Nick Young

Hilary Swank-Ruben Torres

Marc Anthony-Shannon De Lima

Khloe Kardashian-James Harden

Naomi Watts-Liev Scheiber

Kirsten Dunst-Garrett Hedlund

Paris Hilton-Thomas Gross

Lea Michele – Matthew Paetz

Dakota Johnson-Matthew Hitt

Alvaro Neto- Athina Onasi

Rose McGowan-Davey Detail

Sia-Erik Anders Lang

Scottie-Larsa Pippen

Tobey Maguire-Jennifer Meyer